Novinky

02.04.2011 17:48

Po delší době přidávám novinky-dvě o výcviku,jednu o zdraví,a jednu o kočičí akci .

Pokud to vezmu popořadě,první je o přednášce o výcviku s klikrem.

Klikr už jsem měla zakoupený dlouho,ale pořádně jsem nevěděla co a jak.Nechtěla jsem nic pokazit,takže klikr ležel doma nevyužitý.Shodou okolností zrovna v tu pravou chvíli pořádal náš třeboňský cvičák přednášku o výcviku s klikrem.Hurá! takže jsem tam nadšeně jela a ještě nadšeněji jsem odjížděla.To je přesně to co jsem chtěla.

Doma jsem hned začala cvičit s oběma psy-tedy nejdřív jsem je "naklikávala",to bylo během víkendu.Jednoduché věcičky,ale mám radost jak jim to jde.

Jenže mezitím se nám přihodila jedna velká nepříjemnost se Zarinkou.A to zapařenina,neboli hot spot.A pořádná!

O zapařeninách jsem sice věděla,ale ještě nikdy jsem je neviděla! Měla jsem představu,že jsou to nějaké rudé fleky..

Takže,když jsem po návštěvě přednášky o klikru v neděli odpoledne objevila Zaře na hlavě dvě ranky-myslela jsem,že jí to udělal Belda.Přece jen ho pořád zlobí,tak jsem si myslela,že mu došla trpělivost..Po tomhle objevu jsem si ji doma dala na stůl a pod zářivkou ji důkladně prohlédla.Za krkem měla ještě několik drobných ťupek,ale jinak nikde nic!Stále jsem si myslela,že to je od zubů..Zara byla evidentně v pohodě,ale i tak jsem se večer rozhodla,že odvezu v pondělí ráno děti do školy a školky a radši zajedem na veterinu,aby se na to mrkli.

Takže v pondělí v 8 hodin už jsem stepovala před veterinou.Za tu dobu od nedělního odpoledne se zapařila komplet!

Veterinář ji nakonec musel uspat,protože si na to nechtěla nechat sáhnout,a začal vystříhávat a posléze holit ta hnisavá místa.Nakonec to byla hlava-místo mezi ušima a hřbet!:-(

Dostala antibiotika,uspání i probuzení zvládla výborně..uf a evidentně se jí velice ulevilo.

Ještě vysvětlení,jak k tomu vlastně došlo:v pátek ráno hrozně lilo,potom začalo hustě sněžit..byli jsme pryč,a i když se psi mají kam schovat,lítali venku v tom lijáku a byli durch!Bála jsem se aby nenastydli a když jsme se vrátili,vzala jsem je domů usušit..Totéž postihlo sousedovic čuvače-jen ne v takové míře a o den později.Také ho vzali mokrého domů do tepla..

Sice jsem se potom dověděla,že není třeba vyholovat...ale čert vem chlupy,hlavně že je v pořádku.Zara měla smůlu,že se sešlo tohle počasí ,její hustá štěněcí podsada a moje neznalost..

Jsem velice poučená jak mohou vzniknout zapařeniny,jak vypadají a co dělat.

Takže celkový průběh byl-v pátek zmokla,v sobotu večer jsem ji důkladně vyčesávala a neměla na sobě NIC,což vím jistě,v neděli odpoledne dvě tečky jako od zubů na hlavě a za krkem několik drobných a v pondělí v 8 ráno viz foto:

Hřbet po příjezdu od veterináře:

hřbet přesně po týdnu:

Celkově asi po 10ti dnech měla sloupané všechny stroupky.Velice se osvědčil šampon Clorydexyderm,krásně uvolňuje stroupky a působí hojivě. Dále jsem dostala mnoho doporučení na mast Betadine.Doufám, už ji nebudeme nikdy potřebovat!

Teď budu jen čekat až Zaře dosroste nový kabátek.

V té souvislosti jsem se rozhodla vynechat výstavy i s Beldou.Stále ještě se mu drží stará vrchní srst,kterou snad shodí přes léto.Tím se pro nás odsouvají všechny výstavy až nejdříve na podzim.

Snad se potom oba budou moci předvést v plné parádě:-)

 

Mezi psími "radostmi" jsem si dopřála jednu kočičí akci.A to první FB sraz kočkomilek:-)

Šlo nejen o to se poznat,ale také proběhla dražba  "kočkověcí".Výtěžek připadl kočičím útulkům.

Sešlo se 21 lidí a vybralo se skoro 9000!! Po vzájemné dohodě se peníze dělily na dva útulky a to Felca Louny a Světluška Svitavy.Jeden útulek se vylosoval,o jméně druhého se hlasovalo.

Sešla se prima partička a o zpestření se postarala TV Prima:-D Jedna účastnice kočkomilka je totiž právě v natáčení pořadu Jste to co jíte a tak si Kateřina Cajthamlová nemohla nechat ujít přepadovku.Byli velice příjemní a milí,ale ještě nevíme,kdy přesně se bude tento díl vysílat a co všechno z té cca hodiny,se na obrazovce objeví.

 

A poslední novinka je,že se konečně začaly cvičit agility.

Dnes jsem byla poprvé,s oběma psy.Zaru jsem vzala spíš na okoukání a vyzkoušení,ale Beldovi to už celkem jde.Celkem jde pro mě znamená,že na všechny překážky jde bez problémů-narozdíl od loňského pokusu,kdy nechtěl jít vůbec na nic.

S rychlostí na tom taky asi nebude nejhůř,ale hlavním výcvikem musím nejdřív projít já;-)

Dnes se nás sešlo poměrně dost,samí začátečníci,takže bylo víc vysvětlování než běhání.

Ale moc se nám to líbilo,myslím,že pro Beldu bude tohle velká zábava-pro kterou především se agility učíme.