Agilitíme:-)

24.06.2011 19:39

Agilitíme:-)

Propadli jsme tomu! Tedy já s Beldou určitě.

Beldík je moc šikovný ,rychlost zatím nic moc-prý Elegán na trávníku:-)ale pokud mu to nezkazím já,tak mu to jde opravdu pěkně.Samozřejmě jsme jen začátečníci a pořád se učíme.

Belda chodí do pokročilejších a Zara do kursu pro začátečníky.

Zara moc dobře ví co má dělat a narozdíl od Beldy jí hned od počátku nedělal problém navádění pravou rukou,ani navázání více překážek za sebou. Ale tím to skončilo. Jediné co jí snad baví jsou skočky.Na zónovky vylézá jen občas i zadními a tunel je nepřítel č. 1!

Původně jsem s ní nechtěla ani chodit,ale doma je plná elánu a její zábava ve volných chvílích je nahánění kolem plotu-od chodců,přes cyklisty po autobusy.. Zahrada je jako tankodrom,vydusané cestičky,polámané keře.Zara vida cylistu,dosahuje rychlosti vystřeleného šípu,oblázky z teras za ní lítají,ladně se přenáší přes okrasné balvany..Když hrají s Beldou na honěnou,většinou cválají i přes kuchyň,kde jí to vždycky několikrát podjede na lině,nějaké povrchy neřeší,občas provede výskok metr do vzduchu bez odrazu z místa a jednou při vyčesávání na stole skočila z lehu(netuším jak to dokázala) asi 2 metry do dálky,stačila jsem jen sáhnout po špičce ocasu..a tahle stejná Zara se na cvičáku vleče rychlostí noha nohu mine,skočky přelézá jak když mele z posledního,takže čekám,kdy se někdo zeptá,proč tu unavenou holčičku nutím k takovým výkonům..

Vztah ke cvičáku mají rapidně rozdílný:Belda by tam mohl jezdit klidně 2krát denně a Zara by se bez něj nejspíš obešla doživotně:-)

Nejraději má klikr.Je chytrá a není zbrklá jako Belda,takže často umí cvik dřív než on.

Klikr konkrétně u ní rozhýbal mozeček,a občas vidím jak se jí v hlavičce rozsvítí ta žárovička- tohle přece mám udělat!-i když s klikrem zrovna necvičíme.

Zatím jim moc nejdou zadní nohy ale cvičíme výhradně blbinky,takže to nijak nehrotím.

Poslední cvik,který jsem je chtěla naučit,bylo sednutí na podprdelníček položený na zemi,tak aby k němu couvli a posadlili se na něj pěkně na zadek.Belda se naučil krásně couvat.A Zara si ve výsledku zcela náhodně kecla pěkně na ten podprdelník,s výrazem "tak já už tedy nevím..?!":-))) což mě sice rozesmálo,ale ještě to úplně nepochopila.Takže musíme ještě nějaké věci dopilovat.

A stav psích kožichů:

Zara je už napůl obrostlá ,z Beldíka občas tahám kromě podsady i nějaký ten vrchní dlouhý a rezavý chlup! Takže hurá línáme!

Línají tedy oba,a patrně jsem jediný koliář který je šťastný,že to tak je:-)

Jinak se těšíme na prázdniny-i když pejsanům je to fuk,ti je mají pořád -a budou se u nás dít změny,což bude v nějakém dalším příspěvku.